Ochona roślin iglastych przed szkodnikami. iglaki drzewa iglaste szkodniki

Im bardziej dbamy o nasz ogród, tym z pewnością bardziej będziemy zmartwieni, kiedy zauważymy, że nasze iglaki nie prezentują się tak wspaniale jak kiedyś. Może się okazać, że przestały rosnąć, możemy zauważyć u nich żółte igły i będziemy mieć wrażenie, że one po prostu usychają. W takiej sytuacji, może być tak, że mają zbyt sucho, jednak warto się też przyjrzeć, czy nie zostały one zaatakowane przez jakieś szkodniki. Im szybciej to sprawdzimy, tym większa będzie szansa, że uda nam się błyskawicznie z nimi rozprawić, a to będzie oznaczało, że szybka reakcja, daje nam szansę na uratowanie takich drzew iglastych.

Jak sobie z nimi radzić?

Jeśli już nie mamy wątpliwości, że nasze drzewa iglaste zostały zaatakowane przez szkodniki, to koniecznie musimy się dowiedzieć, po jakie preparaty powinniśmy sięgnąć.

Może się wówczas okazać, że konieczne będzie opryskiwanie naszych iglaków specjalnymi środkami, które będziemy mogli zakupić w sklepach ogrodniczych. Trzeba wówczas pamiętać, że takie opryskiwanie powinno być przeprowadzane na wiosnę i co więcej, powinniśmy się wcześniej dowiedzieć, jakie konkretnie szkodniki zaatakowały nasze iglaki, bo tylko wówczas będzie można dobrać odpowiedni preparat, który faktycznie okaże się skuteczny.

Co jeśli preparaty nie będą działać?

Może się okazać, że mimo używania różnych preparatów, nasze drzewa iglaste nadal nie będą się prezentowały tak, jakbyśmy chcieli. Może to być przez to, że szkodniki zdążą poczynić więcej szkody, niż gdybyśmy chcieli przyznać. Dlatego trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że jeśli takie opryskiwanie nie przyniesie spodziewanych efektów, trzeba będzie poodcinać te najbardziej zainfekowane części drzewa i przeznaczyć je na spalenie.

Wówczas będzie istniała szansa, że szkodniki nie zdążą zainfekować reszty drzewa, jak również nie zdążą się przenieść na inne iglaki, które znajdować się będą w naszym ogrodzie. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że szkodniki przez dłuższy czas mogą działać niezauważone, a to oznacza, że możemy na czas nie dostrzec, że coś złego dzieje się z naszymi iglakami. Tym bardziej więc nasza reakcja powinna być jak najbardziej zdecydowana, jeśli już zyskamy pewność, co się dzieje z naszymi drzewami. W każdej chwili mogą się pojawić szkodniki na naszych iglakach. Dlatego tak ważne jest ich uważne obserwowanie i reagowania od razu, gdy tylko zauważymy, że dzieje się coś złego.

Pomóc nam w tym może także specjalistyczna wiedza, dlatego też przez cały czas powinniśmy ją pogłębiać, aby wiedzieć, w jaki sposób należy dbać o ten rodzaj drzew. Wówczas będziemy spokojni oto, że uda nam się stworzyć piękny ogród.