Jakie kwiaty sadzić na zasadowej glebie? rośliny zasadolubne zasadowe nawozy rośliny ozdobne

Zanim zdecydujemy się na zakup roślin, które będą miały znaleźć się w naszym ogrodzie, powinniśmy sprawdzić, jaką mamy w nim glebę. To ważne, bo nie wszystkie kwiaty chcą rosnąć we wszystkich rodzajach gleby, a to oznacza, że musimy znaleźć takie, które będą mogły rosnąć na naszej glebie, a dodatkowo jeszcze nie będą wymagały wzmożonej pracy. Im wcześniej więc poznamy rodzaj naszej gleby, tym większa pewność, że będziemy mogli się cieszyć z ogrodu, który naprawdę wspaniale będzie się prezentował.

Zasadowa też się zdarza

Musimy mieć świadomość, że w naszym ogrodzie może być ziemia zasadowa.

To oznacza, że jest ona mało żyzna, a więc musimy wybrać do niej takie rośliny ozdobne, którym nie będzie to przeszkadzać. Najlepiej zrobimy, jeśli w sklepie ogrodniczym, zapytamy o rośliny zasadolubne, bo wówczas mogą nam być zaproponowane: dzwonki, goździki, macierzanka, a z krzewów pokazany nam zostanie z pewnością choćby bukszpan wieczniezielony. To oznacza, że poznanie takich roślin zasadolubnych, pozwoli nam najlepiej ocenić, co powinno się znaleźć w naszym ogrodzie, tak abyśmy mieli pewność, że całość będzie się prezentowała naprawdę wspaniale, a nasz ogród będzie miał niesamowity styl.

Odpowiedni nawóz nie może być zignorowany

Co więcej, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że takie rośliny ozdobne, rosnące w zasadowej glebie, będą potrzebowały także odpowiedniego nawozu.

Jeśli będziemy chcieli go kupić, to będziemy musieli patrzeć na zasadowe nawozy, a więc takie, które będą specjalnie przeznaczone do tego typu gleby. Najlepszy będzie tutaj nawóz mineralny z soli, bo to z niej rośliny zasadolubne będą pobierały niezbędne minerały, a dodatkowo jeszcze taki nawóz będzie odpowiednio zakwaszał glebę, która stanie się jeszcze lepszym podłożem do wzrostu naszych roślin ozdobnych. Wspomnieć tutaj również trzeba, że takie rośliny ozdobne będą wymagały odpowiedniej pielęgnacji i co jakiś czas powinniśmy sprawdzić, czy nasza gleba ma odpowiedni odczyn, czy nic się tutaj nie zmieniło i czy faktycznie nasze rośliny nadal otrzymują to, co najlepsze dla ich wzrostu. Trzeba zobaczyć, jakie rośliny możemy mieć na naszej zasadowej ziemi.

Dodatkowo trzeba także wiedzieć, w jaki sposób o nie dbać i z pewnością zakup odpowiedniego nawozu, będzie pierwszą rzeczą, w którą powinniśmy zainwestować. Im dokładniej się temu przyjrzymy, tym większa będzie szansa, że o nasze rośliny będziemy dbać dokładnie tak, jak powinniśmy.