Jak chronić swój ogród? ochrona ogrodu ochrona roślin piękny ogród

Niejednokrotnie jest tak, że w swój ogród wkładamy wiele sił, czasu i pieniędzy. To oznacza, że chcemy, aby prezentował się jak najlepiej i chronimy go przed zniszczeniem. Warto więc wiedzieć, że naszym roślinom zagrażają nie tylko różnego rodzaju choroby roślin, ale także krety i inne gryzonie, takie jak myszy.

Jeśli dobrze się przed nimi zabezpieczymy, to może się okazać, że będziemy mogli podziwiać nasz piękny ogród, a co się z tym wiąże, że naprawdę chętnie będziemy w nim odpoczywać. Dlatego właśnie warto wiedzieć, co zrobić, aby nasze działania były skuteczne i przyniosły oczekiwane skutki.

Siatka pozioma

Przede wszystkim podczas przygotowywania ogrodu, warto pomyśleć o tym, przed czym chcemy go chronić.

Jeśli martwimy się kretami i innymi gryzoniami, to warto dopilnować, aby nasza ochrona ogrodu, zaczęła się od położenia specjalnej, mocnej i gęstej siatki poziomej. Jest ona układana na głębokości około 10 cm, a więc nie będzie nam przeszkadzała w pracach związanych z utrzymaniem ogrodu, a jednocześnie, nie pozwoli żadnym gryzoniom przejść ponad jej powierzchnię. To oznacza, że nasza ochrona roślin będzie bardzo skuteczna, bo nie będą one niszczone, ani podgryzane.

Co więcej, taka siatka nie będzie przeszkadzała nam nawet wtedy, gdy do pielęgnacji ogrodu będziemy musieli skorzystać z wertykulatora. To oznacza, że będziemy mogli mieć piękny ogród, który nie będzie niszczony przez małe szkodniki, a dzięki temu będziemy czuli, że nasza praca przynosi efekty.

Siatka pionowa

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasza ochrona ogrodu jest kompleksowa, to nie powinniśmy zapominać, że siatka pionowa także powinna być wkopana na odpowiednią głębokość, a więc nie mniej niż około 60 cm.

Krety rzadko robią tunele głębiej niż 50 cm, a więc tak wkopana siatka pionowa powinna im skutecznie zamknąć drogę do naszego ogrodu i sprawić, że nasza ochrona roślin będzie się odbywała na naprawdę wysokim poziomie. Oczywiście możemy też skorzystać ze specjalnych preparatów, które mają odstraszyć takie szkodniki, jednak przy ich wyborze najlepiej będzie, jeśli poradzimy się specjalistów, bo może się okazać, że oni będą potrafili dla nas wybrać odpowiedni preparat. Czasami trzeba się trochę namęczyć, aby móc podziwiać piękny ogród.

Jeśli więc dokładnie zapoznamy się ze wszystkimi możliwościami, to może się okazać, że znacznie łatwiej będzie nam zdecydować, co ma największe szanse na to, aby sprawdzić się u nas. Im lepiej dobierzemy te preparaty, tym większa będzie szansa, że będziemy mieć naprawdę piękny ogród, który będzie dla nas powodem do dumy i do którego chętnie będziemy zapraszać gości.